Samarbetspartners

Home / Samarbetspartners

Mölndals stad

Stadsbyggnadsförvaltningen:
Johan Gerremo, projektledare
johan.gerremo@molndal.se
031-315 14 14

Allmän information:
Sofia Höwing, kommunikatör
sofia.howing@molndal.se
031-315 14 43

Norr om Brogatan:
Camilla Lidholm, planarkitekt
camilla.lidholm@molndal.se
031-315 14 42

Söder om Brogatan:
Johan Gerremo, projektledare
johan.gerremo@molndal.se
031-315 14 14

Tekniska förvaltningen:
Sebastian Mattsson, projektledare markarbeten
sebastian.mattsson@molndal.se
031-315 15 18

Miljökontrollkonsult

WSP Environmental
Vibrationer och buller
Olle Goffe
olle.goffe@wspgroup.se
010-722 71 17

Mölndalsbostäder

Lennart Prick, projektledare
lennart.prick@molndalsbostader.se
0739-10 84 42

NCC Property Development

Johanna Hult-Rentsch, regionchef och presskontakt
johanna.hult-rentsch@ncc.se
070-999 24 05

Emil Engelbrektsson, fastighetsutvecklare
emil.engelbrektsson@ncc.se
031-771 53 33

Rolf Lundberg, projektchef
rolf.lundberg@ncc.se
070-552 16 40

 

Riksbyggen

Bodil Jönsson
bodil.jonsson@riksbyggen.se
031-704 56 04

Citycon

Martin Kjellman, uthyrningschef Mölndal Galleria
martin.kjellman@citycon.se
070-294 22 23

Malin Linde, uthyrningsansvarig Mölndal Galleria
malin.linde@citycon.se
0725-040 412

molndalgalleria.se

Mölndals Innerstad

Anna Sköldberg, centrumutvecklare
info@molndalsinnerstad.se
070-510 90 11

Samarbetspartners

Tillsammans med Forsåker bygger vi framtidens stadskärna.

www.forsåker.se

Mölndal Energi – lägger nya fjärrvärmeledningar, drar nya elledningar
och ska se till att det installeras fjärrkyla i Mölndals innerstad.

www.molndalenergi.se

Startup Stock Photos